TRANSPARENTNOŚĆ

TRANSPARENTNOŚĆ

Tworząc własną markę odzieżową postawiliśmy na przejrzystość cen oraz produkcji, aby każdy kto kupi nasze ubranie wiedział gdzie ono powstało oraz z czego wynika jego cena.

PRODUKCJA

W trakcie pracy nad projektami szczególnie zależy nam, aby każdy kto przyczynił się do ich powstania otrzymał za to godziwą zapłatę.

Szyjemy w Polsce, w kameralnych pracowniach krawieckich oraz w małych butikowych szwalniach gdzie pracownicy mają zapewnione odpowiednie warunki pracy. Wszystkie szwalnie i pracownie mieszczą się głównie w Warszawie lub w jej okolicach – ograniczamy w ten sposób do minimum drogę jaką musi odbyć produkt by trafić do klienta odkąd powstanie.

Swetry i wyroby wełniane powstają w kameralnej,  zaprzyjaźnionej pracowni dziewiarskiej mieszczącej się w Wilnie na Litwie.

Przy każdym produkcie znajdziesz informacje gdzie powstał oraz skąd pochodzą materiały do jego produkcji.

Korzystamy tylko z tkanin pochodzenia naturalnego oraz z certyfikatami takimi jak: GOTS, Oeko-Tex, Ecovero Lenzing, Tencel Lenzing

TRANSPARENTNOŚĆ CENY

Cenimy sobie świadome zakupy, dlatego postanowiliśmy ujawnić co składa się na cenę każdego naszego produktu, aby każdy nasz klient realnie wiedział za co płaci.

W opisie pod każdym produktem znajdziesz wykres, który dzieli cenę produktu na trzy składowe: koszty produkcji, podatki oraz koszty stałe, które ponosimy jako firma i nasz zysk.

KOSZTY PRODUKCJI:
Na koszt produkcji ubrania składa się: koszt tkanin, dodatków krawieckich (takich jak guziki, zamki, nici), koszt wykończenia tkaniny (np. dekatyzacja), koszt szycia oraz koszt opakowań i metek. W Poplin szyjemy z dobrych gatunkowo tkanin, a jeśli to możliwe to również z tkanin posiadających certyfikaty m.in. GOTS i Oeko-Tex. Nasze ubrania powstają w kameralnych szwalniach na terenie Warszawy oraz w pracowniach krawieckich.

KOSZTY STAŁE I ZYSK:
Do naszych kosztów stałych zaliczamy m.in.: koszt prowadzenia strony internetowej, usługi księgowe, składki ZUS, ale też i koszt zaprojektowania i stworzenia konstrukcji poszczególnych modeli sukienek oraz koszty marketingowe w tym profesjonalna sesja zdjęciowa.

W tej składowej zawiera się również nasz zysk oraz środki na rozwój firmy.

PODATEK VAT:
Podatki odprowadzamy w Polsce.